seventy years logo
Thomann slaví narozeniny! Děkujeme, že jste nám věrní! Objevte naši narozeninovou nabídku. K nabídkám

Všechny ceny vč. DPH

Dodávku bez poštovného můžete očekávat pravděpodobně mezi Středa, 17.07. a Čtvrtek, 18.07.
K
Tranzistorový Marshall...
Krutoprdov 10.07.2024
Aparát jsem koupil jako levnější variantu na cvičení a doufal jsem, že Marshall svou tranzistorovou sérii značně vylepšil od dob, co jsem vlastnil MG30DFX. Bohužel musím říct, že zvuk je největší slabinou tohoto aparátu, umělý, chemický a nedynamický, paradoxně i horší než u onoho prehistorického MG30DFX, který obsahoval simulaci lampového aparátu a zněl celkově přirozeněji. Potichu nezní dobře a nahlas ještě hůř. Ovládání je neintuitivní a chaotické i při použití čtyřtlačítkového pedálu. Vesměs všechno bliká jak na diskotéce a rozhodně bych ho nedoporučil epileptikům. Možností nastavavení má poměrně dost ať už pouhé přepínání jednotlivých kanálů, tak při využení vyvolání nastavených presetů. Nicméně jediný použitelný zvuk, který jsem na něm našel, byl crunch a ani ten nebyl moc slavný. Všem zájemcům o tuto sérii raději doporučím DSL40CR, který je zvukově úplně jinde. Pravda, cena je vyšší, ale kvalita zvuku a mnoho možností nastavení to naprosto ospravedlňuje a jakýkoliv aparát z řady MG hravě strčí do kapsy a navzdory tomu, že se jedná o lampový aparát, zní výborně i při velmi nízkých hlasitostech, takže se dá bez problémů použít i na domáci cvičení. Základní pravidlo zní, že největší podíl na zvuku má aparát. S dobrý aparátem může i ne moc dobrá kytara znít fajn, ale se špatným bude i dobrá znít špatně. Tento aparát bohužel spadá do té druhé kategorie.