Naskladnění během 8-10 týdnů
Naskladnění během 8-10 týdnů

Tento produkt bude brzy naskladněn a hned poté může být expedován.

s
JA-60CC
spitfireII 29.03.2023
Po zakoupení 2 ks kytar značky Harley Benton od společnosti Thomann (Harley Benton R-446 Graphite Metallic a Harley Benton TE-62DB LPB) jsem se rozhoupal k zakoupení dalšího kousku do mé kytarové sbírky. Podotýká, že jsem čistý zapálený amatérský kytarista domácího typu, a bohužel i vyššího věku. Kytar mám asi do 25 kusů, převážně typu stratocaster, LP a SG. Z offsetových typů mám však pouze Squier Mustang Bullet FSR s dvěma snímači typu HB. Vždy se snažím kupovat kytary z různých typů dřeva, jiné konfigurace snímačů atd. K mým kytarovým schopnostem nepotřebuji originální značky, pravděpodobně bych to neocenil, bylo by to pouze o egu a stavu účtu. Mohl bych tak učinit, ale rozum mi ještě v principu slouží, takže došlo k této transakci. Po 2 dnech a asi 4 hodinách hraní velmi krátké a předběžné zhodnocení :
- je velký problém si vybrat barvu, tato k tomuto typu a pro mé oko sedí, všechny barvy vypadají velmi dobře a nevidím v provedení lakování žádný nedostatek
- v celkovém zpracování jsem neobjevil žádný problém, krk i hmatník je v pořádku, váha je přiměřená velikosti těla, menší než klasicky Jazzmaster
- dodání a balení OK
- u mého konkrétního typu jsou dle mého názoru struny D'ADDARIO, po ohrání je možná změním na velikost 9
- zvuk snímačů mě poslechově vyhovuje, zkoušeno na Boss Katana Mk.II, Fender Mustang LT 25 a s pedalboardem se šesti efekty společnosti Electro Harmonix (Mel 9, Crayon, Canyon, Big Muff de Luxe, Metal Muff atd.). Nemám pocit, že bych je měl ani v budoucnu měnit.
- tunery drží zatím velmi dobře

Závěr : kytara velmi dobře zpracována, cena výborná, určitě potěší nejen amatérského kytaristu.
Děkuji společnosti Thomann za promptní dodání a výbornou telefonickou a e-mailovou podporu v mém rodném jazyce. Poněvadž jsem koupil další stojan pro 7 kytar, mám ještě 4 místa volné. Jsou vyhrazeny výhradně značce Harley Benton. Těším se na další kytary a přeji všem hodně radosti z hraní.

m
Nechápu..
mykeeee 29.01.2024
Jsem domácí kytarista, občas něco pro radost nahraju. Kytary mám nicméně v rukou každý den, odreagovávám se s looperem a nekonečným hledáním toho nejlepšího možnýho tónu. Po letech s akustikou jsem se předloni pozvolna začal vracet k elektrickým kytarám a vzhledem k tomu, že jsem celoživotní fanoušek konceptu cena / výkon, značku Harley Benton jsem se rozhodl intenzivně prozkoumat. Nejsem typ, co by pro radost utrácel za značky, spíš je to pro mě neospravedlnitelný rozmar, byť nouzí nestrpím :) JA60 byla po ST20 druhá kytara této značky a i když i ten základní HB strat jsem měl hrozně rád, tak tahle kytara pro mě znamená naprostý game changer v tom, jak moc může člověk tomu hraní propadnout. Pro mý ruce i uši perfektně zpracovaný nástroj, který si prostě chcete každý volný moment ohmatat a aspoň chvilku si zahrát. Nikde nic netrčí, o nic se neškrábnete, poťáky krásně po ruce, ladění drží. Snímače skvělý, vlastně nechápu, proč by ty rosswelly měl někdo chtít měnit z jinýho důvodu, než z plezíru. Umí to jak perfektní čistý tóny, tak nakřáplý, tak nafuzzovaný a vše s grácií. Tónová clona skutečně funguje a můžete si tak nakroutit jak zvuk blížící se klasickým stratům, tak humbuckerům. Já mám o fous radši čisté, single coil tóny, což mě posléze namotivovalo pořídit st-62 dlx (což je teda snad ještě lepší kousek, fantastická kytara), ale jakmile si teď chci zahrát cokoliv mírně až velmi nakřáplýho, sáhnu po JA60 a užívám si to. Za ty prachy je to fenomenální nástroj a zcela jednoznačně nejdůležitější kytara mýho dospělýho života, protože mi pomohla znovu objevit kouzlo jamování a tvoření..:)