montaż

stabilność

Thomann Voyager 3/4 Double Bass

Wysyłka spodziewana do dnia Sobota, 6.07.
GN
Dobry futerał ale...
Grzegorz N. 03.12.2021
Futerał jest bardzo solidny, doskonale uszyty i z odpowiednich materiałów.
Wzmocnienia pasków nitami czynią go jeszcze bardziej solidnym.
Oddzielne kieszenie na tyle futerału na kable i na nuty są ok. Kieszeń na smyczki także.
Użytkowo nie jest jednak do końca przemyślany.
Jestem praworęczny i chciałbym nosić bas w prawym ręku, ale główny uchwyt jest po lewej stronie :)
Nie można także stabilnie położyć basu w futerale na lewym boku ( co jest najczęściej stosowane ) bo jest główny uchwyt, ok... ale na prawym też nie bo jest drugi uchwyt pomocniczy. Przydała by się jedna stabilna strona bez dodatków ze wzmocnionym płaskim i stabilnym bokiem.
I teraz zaczyna się zabawa...
Gram lewą ręką, odkładam bas lewą ręką na lewy bok ( jak 99,9% kontrabasistów ), biorę futerał i nie mogę go założyć na leżący kontrabas bo jest otwarty z prawej strony. Na stojąco także jest to trudne kiedy trzymam go lewą ręką bo otwarty jest z niewłaściwej strony! Także zawsze jest trochę walki z pakowaniem.
Wożę bas głównie samochodem. Odległość pomiędzy rączkami na przedniej ścianie futerału jest za duża kiedy się wkłada bas do auta na płasko trudno zachować bezpieczny balans.
Futerał jest ciężki. Na spacery z basem polecił bym inny.
montaż
stabilność