Harley Benton ST-62CC Inca Silver

Szállítás megközelítőleg Kedd, 9.07. és Szerda, 10.07. közt.
V
Fillérekért vettem egy jól fejleszthető hangszert
Victoorius 17.08.2023
A gitárt a Thomann-jubileum keretében vásároltam, -25%-os akcióban, a külseje fogott meg. Úgy voltam vele, hogy fillérekért veszek egy szép, jól fejleszthető stratocastert. Mivel Harley Bentonról van szó, a kérdés lógott a levegőben, hogy fűrészárut kapok vagy gitárt, de szerencsére minden rendben volt.

A gitár tökéletes esztétikai állapotban érkezett, a festés hibátlan, sehol egyetlen folt vagy karcolás. A nyak sima, szépen kivitelezett, a fogólap eléggé ki volt száradva. Az egyébként élőben sötétebb, mint amilyennek a képeken látszik. A bundok nem élesek, szépen el vannak dolgozva, bemértem őket, tökéletesen síkban is vannak.

Meglehetősen magas húrmagassággal jött a gitár, de az első dolog egyből a húrcsere volt. Sajnos az alsó nyergen a vastag E húr babájának egyik menete be volt szakadva, nem lehetett rendesen húrmagasságot állítani. Írtam az ügyfélszolgálatnak, akik készséggel felajánlották, hogy küldenek új babát, de addig szereztem egy másikat.

A hangszedők nagyon rosszul szólnak, senki ne várjon csodát ennyi pénzért. Nyújtáskor a húrok kissé akadnak. A tremoló ócska, egy nyújtás után egyből elveszti a hangolást, rögtön le is cseréltem egy Fender tremolóra. Sajnos ennyi pénzért nem lehet minőségi alkatrészeket betenni egy gitárba, nem is várható el.

Kezdőknek tökéletes hangszer, bátran próbálkozzanak vele, én úgy döntöttem, hogy mindent cserélek rajta, hangolókulcsokat, hangszedőket, koptatót, valószínű még a vezetékeket és potmétereket is.

Összességében nem csalódtam, ennyi pénzért ezt vártam. Ha mindent cserélek rajta is lényegesen olcsóbb lesz, mint egy márkás gyártó hasonló paraméterekkel rendelkező gitárja.