Minden ár ÁFÁ-val

Díjmentes szállítás várható időpontja Hétfő, 1.07. és Kedd, 2.07. közt.
f
Fender
fgabor 20.07.2023
Utazó/gyakorló/nyaralós stb. hangszernek vettem, kellett egy könnyű banjo, amit nem kell annyira félteni, és nem nehéz. Jól összerakott hangszer, kényelmes nyak, jó minőségű anyagok, szép kivitelezés, kifejezetten szép, telt, erős hang. A bőr Remo Fiberskyn, nagyon jó minőség szintén. A kulcsok nem kifejezetten minőségiek, de működnek rendesen. A pickup meglepően szép hangú, nekem mondjuk ez a megoldás nem tetszett, hogy a lábba van rögzítve, és ehhez át van fúrva a bőr. Így a húrláb nem cserélhető, csak a pickuppal együtt, és akkor is van egy lyukas bőr, elég fura.
A hangszer beállítás nélkül érkezett, a hevederrögzítő csavar a dobozban gurigázott, be kellett csavarozni. Amúgy rossz helyen vannak, fejnehéz tőle a hangszer, úgyhogy vagy be kell tenni valami fenéksúlyt, vagy máshova kell fúrni a hevedertartót (vagy hagyományos módon rögzíteni a hevedert). A bőr szinte lötyögött, meg kellett húzni. Ami kicsit problémás, hogy a nyakszög állítása véges, mert a tailpiece nem a legjobb sajnos, főleg a konstrukció (nem lehet a tailpiece-től eléggé meghúzni a pálcát). Aki nem tudja maga beállítani a hangszert, a legjobb, ha az első útja egy banjohoz értő hangszerészhez vezet.
Beállítás után viszont egy nagyon kellemes, színpadképes openback hangszerünk lesz, nagyon kedvező árért. A hozzá járó szerszámok praktikusak, a tok inkább porvédő, ha valahova vinni is szeretnénk, érdemes venni hozzá valami rendes tokot is.
Update: a kulcsokat érdemes cserélni, mert egy idő után nem igazán működnek folyamatosan. Tartja a hangolást stb. de behangolni macerásabb, mint egy jobb minőségű kulcsot. Megkockáztatom, hogy a HB kulcsok is jobbak (volt nekem), de én Gotoh-ra cseréltem, ég és föld a különbség.